Német cserediák-program

Immár 16 éve tartja iskolánk a kacsolatot a németországi Asperg városában lévő Friedrich List Gimnáziummal. Idén is részt vett 7 tanulónk 2 tanárnő kíséretében a csereprogramban. Szeptemberben a németek Magyarországon élvezték vendégszeretetünket. Egy héten keresztül, többek között részt vettek egri kiránduláson, megismerhették a környék és a főváros nevezetességeit,  jártak a Parlamentben és a budai várban. Belepillanthattak iskolánk hétköznapjaiba. Majd októberben a magyar diákok utaztak ki Aspergbe. Kirándulást tettek Heidelbergbe, megnézték a Mercedes múzeumot, a ludwigsburgi barokk kastélyt, Stuttgartot. Diákjaink jól kihasználták a nyelv nyújtotta lehetőséget és a vonaton is szívesen és ügyesen beszélgettek németül. Életre szóló élményeket gyűjthettek az együtt eltöltött két hét alatt.

Hajnal Henriett, Vas Lászlóné