Orvos, orvos-közgazdász, neurofiziológus, a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvostudományi Kar Élettani Intézet egyetemi adjunktusa.
Neves Péteri orvos házaspár gyermeke.
1994-től 2000-ig iskolánk diákja volt, Kozákné Székely Ildikó hatosztályos gimnáziumi osztályába járt. Vonzódása a kutatás iránt már itt megmutatkozott. A Kutató Diákok Mozgalmának alapító tagja, országos középiskolai tudományos diákköri konferencia kezdeményezője, a Nyáry Pál Tudományos Diákkör vezetője. Az elektronika, a méréselmélet, az informatika a mindennapi gondolatait jellemezte. 1999-ben nyári külföldi ösztöndíjasként biológiai témával foglalkozott.
2000–2006 között az Szegedi Tudományegyetem Általános Orvosi Karán summa cum laude végzett. Másodéves korában kezdett bejárni az Élettani Intézetbe, és diákkörösként bekapcsolódott az ottani munkába.
2006–2009 között az egyetem Általános Orvosi Karán idegtudományi PhD-t szerzett. Majd 2009-től az Élettani Intézetben, a Látás kutatócsoportban dolgozott.
2009-ben az SzTE, Gazdaságtudományi Karán orvos-közgazdász képesítést szerzett.
2010-2012 szakmai munkáját ösztöndíjas posztdoktorként Prof. Buzsáki György new yorki laboratóriumában epilepszia-kutatással folytatta. Az eredményeket leíró közös tanulmányt a világ egyik legrangosabb tudományos folyóirata, a Science magazin közölte.
2011-ben céget alapított, amely különleges idegtudományi mérőrendszerek gyártásával és fejlesztésével foglalkozik.
2013-ban elnyerte az MTA Lendület program pályázatát, és nemzetközi kutatócsoportot alapított, ahol vezető kutatóként a világon egyedülálló technikai háttérrel úttörő kutatásokat végzett az epilepszia, az emlékezés, és a tájékozódás idegrendszeri folyamatainak feltárásában.
Kutatásait az MTA Lendület programja mellett az Európai Kutatási Tanács Starting Grant pályázatával finanszírozta. Eredményei a világ vezető szaklapjaiban jelennek meg.
2013-ban a magyar tudomány kategóriában Junior Prima Díjat, majd 2016-ban az idegtudomány területén iskolateremtőnek számító munkásságáért a legfiatalabb kutatóként Gábor Dénes-díjat kapott.
2018-ban újra elnyerte a Lendület ösztöndíjat, 2020-ban az „Élvonal” pályázatot, amelynek segítségével a Berényi-féle kutatócsoport folytathatta megkezdett munkáját az epilepsziás rohamok kialakulásának megelőzése és más idegrendszeri betegségek gyógyítása témában. Létrehoztak egy agyi defibrillátort.
2021-ben a világ egyik vezető idegtudományi szaklapjában, a Brain című folyóiratban jelent meg a kutatócsoport eddigi eredményeit összegző tanulmány.
A kutatás további célja, hogy a módszer más idegrendszeri betegségeknél is alkalmazható legyen, és a mindennapi orvoslás részévé váljon.
Kedves Doktor úr!
Tiszta szívből kívánjuk, hogy sikerüljön e nemes igyekezet!
Monor,2022. április 30.