2200 Monor, Ady Endre u. 12-14.
29/412-428
jag@mjag.hu

A 2024/2025-ÖS TANÉV RENDKÍVÜLI BEISKOLÁZÁSI TÁJÉKOZTATÓJA

Az intézmény adatai

Neve:              Monori József Attila Gimnázium

Címe:              2200 Monor, Ady Endre utca 12-14.

Telefon:          (29)-412-230 – titkárság

                        (29)-412-428 – porta

Fax:                 (29)-412-615

E-mail:            jag@mjag.hu

Honlap:           www.mjag.edu.hu

OM azonosítója: 032562

A telephely kódja: 001

A tanulmányi területek azonosítószáma (tagozatkódja)

006 – gazdasági orientációs gimnáziumi oktatás         

73 évvel ezelőtt, 1951-ben indult a középiskolai oktatás Monoron. Ez a 73 év érlelte iskolánk profilját, színvonalát és hagyományait. Diákjaink közül sokan nagy magaslatokba jutottak pályájukon. Iskolánk 60 éves évfordulóján számos régi diákunknak adhattuk át a „Jagfalva Díszpolgára” kitüntetést.

A 9. évfolyamra rendkívüli eljárásban  felvehető tanulók létszáma

06 – gazdasági orientációs gimnáziumi oktatás       5 fő

Rendkívüli felvételi vizsgák, felvételi eljárás

A 2024/2025-ös tanévre a tanulók rendkívüli felvételét az általános iskolai tanulmányi eredmény, a 2024 januári központi írásbeli felvételi vizsga (magyar és matematika) eredménye valamint egy megszervezésre kerülő szóbeli elbeszélgetés határozza meg.

A rendkívüli felvételi vizsgára az intézményi nyomtatványon külön kell jelentkezni.

A felvételi vizsgán a sajátos nevelési igényű tanulóknak a Nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC.  törvény 51.§ 5. pontja alapján biztosítjuk az esélyegyenlőséget. Ez kimondja:

„A sajátos nevelési igényű és a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő tanuló részére a felvételi vizsgán indokolt esetben biztosítani kell a hosszabb felkészülési időt, az írásbeli vagy szóbeli felmérésen biztosítani kell az iskolai tanulmányai során általa használt, megszokott eszközöket, a vizsga szervezésével alkalmazkodni kell az adottságaihoz.”

Az iskola mozgásszervi, érzékszervi fogyatékkal bíró tanulókat tud fogadni. A sajátos nevelési igény igazolására a vizsgára való jelentkezéskor csatolni kell a szakértői bizottság véleményét, valamint egy kérvényt, amelyben kérni kell, hogy a felvételi vizsgán milyen külön eljárást igényel a tanuló.

A rendkívüli felvételi vizsga tantárgyai: anyanyelv és matematika.

A rendkívüli felvételi eljárással kapcsolatos fontosabb teendők, dátumok, időpontok, események

A középiskolai felvételi eljárás fontosabb eseményeiIdőpontok, határidők
Rendkívüli felvételi eljárás2024. május 6 – 22.
A középiskolába való jelentkezés a TANULÓI JELENTKEZÉSI LAPON2024. május 20-ig
Kiértesítés a középiskolai felvételről2024. május 22-én

 

Részletes ismertetés

Gazdasági orientációs Gimnáziumi képzés

A közgazdasági képzés hagyományát folytatja ez a képzési típus. Az első két évben a tanulók a közismereti tárgyak mellett, a szabad órakeretben gazdasági alapozó tárgyakat tanulnak. A 11. és 12. évfolyamon lehetőség nyílik a vállalkozási és a közgazdasági ismeretek bővítésére. A tantárgyak követelményeinek teljesítéséhez a Helyi tantervben a kötelezően választható órák terhére többletórákat biztosítunk. A továbbtanulásra való felkészülést egyetemi előkészítők és különböző szakkörök tartásával segítjük. A 12. évfolyam végén a tanulók választhatják a Gazdasági ismeretek tantárgyat érettségi vizsgatantárgyként.

Felvételi követelmények

Minden hozzánk jelentkező tanulótól az írásbeli felvételi vizsgát kérjük (lásd a felvételi vizsgáknál elmondottakat).

A felvételi sorrendet kialakító pontszámban az általános iskolai eredmény 50% és a felvételi eredmény is 50 % súllyal szerepel minden képzési formánál.

Azonos felvételi pontszám esetén előnyt élvez az a tanuló, aki a felvételi vizsgán jobb eredményt ért el. Amennyiben még ez is azonos, a matematikai felvételi vizsgán jobb eredményt elért tanuló kerül előrébb a felvételi rangsorban. A tanulókat szóbeli elbeszélgetésen is meghallgatjuk, majd ezt követően  a felvételi bizottság dönt a felvételről.

Az intézményünkbe történő jelentkezés a fentiekben leírt határidőinek betartásával és az ott leírt módon történik.

Egyéb lehetőségek

Diákélet, sport

Iskolánkban színvonalas diákönkormányzati élet folyik. A diákönkormányzat rendszeres munkájával, rendezvényeivel, érdekvédelmi feladatainak ellátásával elérte, hogy megyei szinten is elismert legyen.

Szakköreink közül kiemelkedik a földrajz szakkör. Tagjai sorából az utóbbi években az Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny (OKTV) számos helyezettje került ki (az első 10 között voltak). Három évben az országos első és második helyen is monori diák végzett. A 63 év alatt több mint 90 diák volt OKTV helyezett. Az érintett tantárgyak földrajz, biológia, magyar, történelem, statisztika, könyvvitel, elméleti gazdaságtan, üzleti gazdaságtan, idegen nyelv, matematika, fizika, rajz, média, művészettörténelem, kémia.

A továbbtanulási eredményeket tekintve, a minisztériumi értékelés szerint, az ország középiskoláinak első harmadában vagyunk. A kompetencia-méréseken nyújtott teljesítményünk minden képzési típusunknál az országos átlag felett van.

Fiú kosárlabda csapatunk a 2008-as Diákolimpián országos 1. helyezést ért el, 2010-ben ezüstérmesek lettek.

Igen érdekes és színvonalas a rajzszakkörünk. Videósaink a város életében is tevékenykednek.

Több tízévig nagy sikereket ért el az Irodalmi Színpadunk. A Monori Strázsák Néptáncegyüttessel is sokan megismerkedhettek, amelynek egyik alapítója az iskolánk volt.

Az iskolánkban természetesen az INTERNET-en lehet levelezni, „barangolni”.

A tanulóifjúság sportolási igényeit a tömegsport foglalkozások és a versenysport elégíti ki.

Sportkörünk kínálata

Versenysport:             leány és fiú kosárlabda (középiskolai országos színvonal)

                                    leány és fiú atlétika

Tömegsport:               röplabda

                                    labdarúgás

                                    természetjárás

A nyári időszakban rendszeres táborozások, külföldi kirándulások, cserekapcsolatok, szaktáborok (Németország, Olaszország, Anglia, Ausztria, Erdély) teszik tartalmassá a vakációt.

Sikeres nemzetközi pályázatok következtében tanulóink több esetben végeztek közös munkát olasz, francia, német, belga diákokkal. A pályázati munka (tanulmány írása, filmkészítés, táncos bemutatkozás, konferenciák …) során minden résztvevő országba eljutottak a pályázatot nyert tanulók. A téli időszak különlegessége az évenként megszervezett sítábor.

Minden osztály évente 2-3 napos tanulmányi kiránduláson vesz részt az éves munkaterv szerint. Színházlátogatásra félévenként biztosítunk lehetőséget.

Tavasszal a József Attila Napok keretén belül sok érdekes, szórakoztató programot szervez a Diákönkormányzat.

Minden tanulni vágyó diákot szeretettel várunk az iskolánkba!

Monor 2024. május 06.

Balatoniné Sárosi Márta

igazgató

Share this...
Share on Facebook
Facebook